موردی برای نمایش وجود ندارد.
تازه‌های دیوار من
برای مشاهده آخرین مطالب دیوار خود، باید وارد سامانه شوید.

Loading

در جدول زیر مقایسه بین محدوده هم‌افزا با ویکی مدیا ارائه شده است.

ردیف ویکی مدیا هم‌افزا توضیح
1 - قرآن قرآن و سنت سرچشمه و منبع اصلی علم هستند که در هم‌افزا قرار داده شده است.
2
ویکی پدیا، ویکی سفر،ویکی گونه، ویکی گفتاورد
دانشنامه مهمترین پروژه ویکی مدیا، ویکی پدیا است که متناظر با دانشنامه با هم‌افزا است. البته در هم‌افزا هر نوع موضوع ممکن است شامل چند صفحه باشد اما در ویکی مدیا هر موضوع فقط یک صفحه دارد. ویکی سفر، ویکی گونه، ویکی گفتار همان ماهیت ویکی پدیا نوشته اما نوع محتوای آن‌ها متفاوت است.
3 ویکی واژه سامانه مفاهیم ویکی واژه یک واژه نامه است و به توضیح معانی واژه‌های مانند سایر واژه نامه‌ها می‌پردازد؛ اما سامانه مفاهیم هم‌افزا چیزی شبیه ترازوس البته عمیق‌تر از آن است.
4 ویکی نبشته اسناد در کتابخانهٔ ویکی نبشته متون منتشر شده در قالب رمان، داستان‌های غیر تخیلی، نامه‌ها، سخنرانی‌ها، قوانین و غیره جمع‌آوری می‌شود. در هم‌افزا بخش اسناد کارکردی مانند پایگاه مقالات، قوانین، کتاب‌ها و ... را دارد.
5 ویکی خبر رویداد بخش رویداد شامل مدیریت همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و اخبار است در حالی که ویکی خبر
6 ویکی دانشگاه آموزش در ویکی دانشگاه محتوای دوره‌های آموزشی ارائه می‌شود. در هم‌افزا علاوه بر تعریف و ارائه دوره‌های آموزشی، امکانات مدیریت آموزش نیز فراهم می‌شود.
7 - اشخاص بخش اشخاص در هم‌افزا، یک شبکه اجتماعی است که این قابلیت‌ها در پروژه‌های ویکی مدیا پیش‌بینی نشده است.
8 - بازار عرضه و تقاضای کتاب، نرم‌افزار، فرصت‌های پژوهشی و مشاغل تخصصی در بخش بازار انجام می‌شود. چنین امکاناتی در پروژه‌های ویکی مدیا پیش‌بینی نشده است.
9 ویکی داده داده بخش داده در هم‌افزا ‌ی عمومی راه اندازی نشده است.

علاوه بر پروژه‌های مذکور در جدول بالا ویکی انبار و فراویکی دو پروژه دیگر ویکی مدیا هستند که متمرکز در مباحث مدیریتی و فنی هستند. در حال حاضر محتوای موجود در پروژه‌های ویکی مدیا بسیار بیشتر از هم‌افزا است و در جدول بالا تناظر موضوعی بین این دو سامانه نشان داده شده است.

معمولا سامانه‌های مدیریت محتوا (مانند ویکی پدیا) دارای استاندارهای تدوین و سازماندهی محتوا هستند؛ اما هم‌افزا علاوه بر این استاندارد‌ها، اصول و قواعد دارد که برای تولید علم (و نه فقط تدوین و سازماندهی معلومات) لازم است.